Trápí nás situace zaměstnanců 45 plus

Je to až neuvěřitelné, že v současnosti, kdy kdekdo shání zaměstnance, je problémem lidí, včetně lidí vzdělaných v příslušných oborech i vysoce sofistikovaných, najít vhodné zaměstnání u firem, kde mají oddělení HR (human resources), nebo-li lidské zdroje. Pracovníci těchto oddělení diskriminují nejenom uchazeče o zaměstnání s věkem nad 50, ale dokonce i nad 45 let. Hledají se neustále lidé do mladých kolektivů. Znalosti a zkušenosti odborníků vyššího věku jsou ignorovány i když se jedná o odborníky zběhlé nejenom v příslušném oboru, ale i orientované v IT.

Zajímavé je, že menší firmy, které potřebují vydělávat, takovéto uchazeče o zaměstnání bez problémů přijímají k oboustrannému prospěchu jak firmy tak zaměstnance.  V případě velkých firem, kterým na produktivitě nezáleží (jakobychom byli v minulém režimu), se hledají mladí lidé i bez zkušenosti. Hlavně, že bude mladý a „perspektivní“ kolektiv. Nevím jaká je perspektiva těch, kteří, pokud dostanou lepší nabídku, z firmy odejdou.

Rozumní chtějí v tomto zjednat nápravu. Jednoduché řešení. Pracovníci HR by měli být lidé zkušení, spjatí s firmou. Proto ve velkých firmách by naopak měli být pracovníci HR oddělení ve věku 45 plus.